İŞTE TÜRKLERİN BULUŞMA TERCİHLERİ

Geçtiğimiz yıl kullanıcılarına “See You There” özelliğini sunan lider tanışma uygulaması Happn, Türkiye’deki kullanıcılarının yeni biri ile buluşacakları zaman en çok tercih ettiği aktiviteleri araştırdı. Happn’a göre Türk kadınlarının yeni biri tanışacağı zaman en çok tercih ettiği aktivite yürüyüş, erkeklerin ise bir şeyler içmek.

Happn, o an veya günün ilerleyen saatlerinde ne yapmak istediklerini diğer kullanıcılara kolayca bildirebilme imkanı sunan “See You There”i özelliğinin verilerini araştırdı. Happn’cılar ekranlarında yer alan (+) tuşuna tıklayarak, listelenen “Bir Şeyler Yemek”, “Koşuya Çıkmak”, “Yürüyüşe Çıkmak” ya da “Bir Film İzlemek” gibi çok sayıda seçenek arasından birini tercih ediyor. Yapılan seçimlere göre Türk kadınları yeni biri ile tanışacağı zaman en çok yürüyüş yapmayı tercih ederken, erkekler bir şeyler içmek istiyor. Hem kadınların hem erkeklerin ikinci tercihi ise bir parti ya da etkinliğe gitmek. Türk kadınlarının en az tercih ettiği aktivite akşam yemeği olarak belirlenirken, erkekler ise koşuya çıkmayı pek tercih etmiyor.

Daha fazla “Crush” almak için şansınızı arttırmak ister misiniz? İşte günler bazında en çok tercih edilen aktiviteler!

  • Yürüyüşe çıkmak en fazla Salı ve Çarşamba günlerinde tercih edilse de haftanın her günü için iyi bir fikir
  • Sinemaseverler için Pazartesi ve Cumartesi günleri ideal alternatifler
  • Akşam yemeği Türkler arasında çok popüler olmasa da birlikte bir restorana gitmek istiyorsanız Pazartesi ve Perşembe günlerini tercih edebilirsiniz
  • Bir partiye katılmak için Cuma ve sürpriz bir şekilde Pazar en çok tercih edilen günler
  • Eğer sabah koşunuza eşlik edecek birini arıyorsanız Perşembe ve Pazar günleri bu aktivite için uygun olduğunuzu belirtebilirsiniz.

@HandeArpaligil

YORUM YAZ

Yorumunuzu buraya girebilirsiniz.
Lütfen adınızı buraya girin