Teknoloji Profesyonelleri Derneği – TEPED, Network ve Ağ Teknolojileri Alanında Dünyanın ve Türkiye’nin Önemli Markalarından Olan ZYXEL ile Bir Araya Geldi

Teknoloji sektöründe yer alan firma, marka ve STK ‘lar ile görüşmelerine devam eden Teknoloji Profesyonelleri Derneği – TEPED Yönetim Kurulu, 21 Mayıs Salı Günü network ve teknolojileri alanındaki lider firmalardan biri olan Zyxel’in Türkiye Yönetimi ile bir araya geldi.

Teknoloji Profesyonelleri Derneği Yönetim Kurulu ile Zyxel Yönetiminin bir araya geldiği gecede, teknoloji sektörünün dünya üzerindeki gelişimi ve Türkiye’ deki durumu hakkında görüşmelerde bulunuldu.

Teknoloji Profesyonelleri Derneği Yönetim Kurulu ve Teknoloji Konseyi Başkanı Arda MERİÇ gecede gerçekleştirdiği konuşmasında; Türkiye’nin gelişen teknolojilere uyum sağlamasına destek olmayı, teknoloji üretimi yapılmasını sağlamayı, yurtdışında yeni çıkan teknolojileri Türkiye’ye entegre etmeyi ve Türkiye’de üretilmiş teknolojileri yurtdışına çıkarmayı hedeflediklerini, Yönetim Kurulu’nda yer alan önemli isimlerle birlikte, dünyanın çeşitli bölgelerinde yer alan teknolojik gelişmeleri yerinde takip ettiklerinden bahsetti. Meriç, ülkemizde yer alan yabancı markaların Türkiye’nin teknolojik eğitim ve üretim alanına yatırım yapması gerektiğini vurgularken, Zyxel’in Türkiye’de gerçekleştirdiği “Zyxel Akademi” gibi projeleri de takdirle karşıladıklarını belirtti. Bu bağlamda Zyxel Türkiye’nin önümüzdeki günlerde Teknoloji Profesyonelleri Derneği – TEPED ile yapacağı çalışmalarla, Türkiye’de daha da faydalı modeller geliştireceğinin de altını çizdi.

Meriç, Teknoloji Profesyonelleri Derneği – TEPEDolarak çalışmalarına tüm hızıyla devam ettiklerini, sektörün tüm oyuncularıyla irtibatta olacaklarını dile getirirken, derneğin kamu kurumları tarafındaki gücünü üyelerine yansıtmak istediklerini, sektörün gelişmesi için yapılması gerekenleri de, en hızlı ve doğru şekilde yapmaya gayret ettiklerini ifade etti. Teknoloji sektöründe yer alan herkesin daha iyi ve verimli bir ortamda çalışmasını istediklerine değinen Meriç, derneğin güçlü isimleriyle birlikte gerçekleştirilmek istenen projelerin en hızlı şekilde hayata geçirileceğini de sözlerine ekledi.

Zyxel Türkiye Kanaldan Sorumlu Genel Müdürü Tuğba ŞİŞİK gecede yaptığı konuşmasında; Zyxel markasının Türkiye’de uzun yıllardır başarılı bir grafikle çalışmalarını sürdürdüğünü ve dünyadaki başarısını Türkiye’ye de yansıttıklarını ifade etti. Şişik, Ticari anlamda gerçekleştirdikleri başarılı çalışmaları, sosyal sorumluluk ve teknoloji gelişimi alanında da sürdürmek istediklerini belirtirken, bunun bir göstergesi olarak da Zyxel Akademi projesini işaret etti.

Konuşmasının sonunda Teknoloji Profesyonelleri Derneği – TEPED ‘in gücünü gerçekleştirdikleri görüşmenin ardından çok daha iyi anladıklarını ifade eden Şişiksektörü daha iyi anlayabilmek, geliştirebilmek ve mevcut problemlerine çözüm bulabilmek adına TEPED‘i destekleyeceklerini sözlerine eklerken, TEPED‘in, kendi alanında dünyanın önemli markalarından olan ve Türkiye’de yatırımlara devam eden Zyxel ile bir araya gelmesiyle her iki tarafın birbirlerini daha iyi anlamasının sektör için oldukça önemli olduğunu belirtti.

Gerçekleştirilen buluşmaya;

Teknoloji Profesyonelleri Derneği – TEPED Yönetim Kurulu Üyeleri;
Arda MERİÇ (Başkan), Kadir YÜCELBAŞ (Başkan Yardımcısı), Fatih SARI (Genel Sekreter), Ceyhun MISIRLIOĞLU (SAYMAN), Ercan ENGİN (Kurul Üyesi), Yusuf Murat BIÇAK (Kurul Üyesi)

Teknoloji Profesyonelleri Derneği – TEPED Dış İlişkiler Yöneticisi;
Hande ARPALIGİL

Teknoloji Profesyonelleri Derneği – TEPED Üyeleri;
Gökey YILMAZER, Mahmut KIRMIZI, Shlomi Selim Benbasat, Serkan ALTINBAŞAK

Zyxel Türkiye Yönetimi;
Tuğba ŞİŞİK, Özden Aliyagiç UYAR, Gülşah TAMKAN, Mehmet YILMAZ

İletişim Ajansı;
Firuze KAYMAZ

katılırken, görüşmenin sonunda Arda MERİÇ, Zyxel Türkiye Ofisi adına Tuğba ŞİŞİK ve Özden Aliyagiç UYAR’a Teknoloji Profesyonelleri Derneği – TEPED adına gerçekleştirilen toplantı ve derneğe sağlayacakları katkılarından ötürü teşekkür plaketlerini verdi.

@handearpaligil

YORUM YAZ

Yorumunuzu buraya girebilirsiniz.
Lütfen adınızı buraya girin