Türkiye’nin oyun bilgisayarı markası Monster Notebook’un ana sponsoru olduğu Türkiye’nin en büyük espor turnuvası Intel ESL Türkiye Şampiyonası’nda CS:GO liginin finali yapıldı. Best of 3 formatında oynanan finali rakibi Valstars’ı 2-1 mağlup eden LOG Esports kazandı.  

Rekabetin bir an dinmediği ESL Türkiye Şampiyonası’nın finali ilklere de sahne oldu. Monster, ESL yöneticilerinin performans konusundaki sıkı kriterlerini karşılamayı başardı ve şampiyona tarihinde ilk kez bir turnuvanın finali bir gaming laptop ile yapıldı. CS:GO liginin final maçları Monster Notebook’un Tulpar T7 ailesine ait Tulpar T7 V18.3 17.3″ Oyun Bilgisayarında oynandı. Yetkililerin onayını alan marka, profesyonel oyunculara layık olduğunu da kanıtladı.

CS:GO finalinin ilk maçının oynandığı Nuke haritası kıyasıya bir rekabete sahne olurken kazanan taraf 16-13 ile LOG Esports oldu. Heyecanın katlanarak devam ettiği ikinci maç ise Overpass haritasında oynandı. Bu kez kanan 16-14 ile Valstars ekibi oldu. Turnuvanın düğümünü çözecek maç ise Inferno haritasında oynandı. LOG Esports, baştan itibaren üstünlüğü ele geçirdiği maçı 16-3 kazanarak 2500 dolarlık birincilik ödülünün sahibi olurken Valstars da 1350 doları kasasına ekledi. Twitch üzerinden canlı yayınlanan turnuva aynı anda Dream TV’den yapılan 6 saatlik canlı yayın aracılığıyla tüm Türkiye ile buluştu. Maçların tekrarını twitch.tv/esl_csgo_tr/videos adresinden izlemek mümkün. 

Monster Notebook ve ESL arasındaki işbirliği önümüzdeki dönemde de devam edecek. Intel ESL Sonbahar Şampiyonası’nın İzmir’de gerçekleştirilecek finalleri de yine markanın yüksek performanslı oyun bilgisayarlarıyla oynanacak.

@HandeArpaligil

PAYLAŞ
Önceki İçerikGartner 2019 Magic Quadrant’ta Uygulama Güvenlik Testi Lideri
Sonraki İçerikGoogle Assistant Destekli Akıllı Headset Platformu
Kendisi 1999 yılından itibaren teknoloji sektörünün içinde bulunmaktadır. Değişik kademelerde yöneticilik yapmış ve birçok ünlü teknoloji markasının Türkiye'de yer almasında rol oynamıştır. Ürün yöneticiliği, ithalat, ihracat, direktörlük, koordinatörlük, teknoloji yönetimi, iş geliştirme gibi her noktadaki görevlerde bulunmuştur. Televizyon, radyo ile birlikte Big Partner Group Genel Koordinatörlüğü ve bipago Teknoloji Editörlüğü görevlerini de sürdürmektedir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu buraya girebilirsiniz.
Lütfen adınızı buraya girin