Turkcell FluxPort ile birlikte geliştirdiği kablosuz şarj konsepti ‘’Turkcell Şipşarj’’ ı Midpoint ve Welldone restoranlarında kullanıma sundu.

Turkcell, farklı birçok alana kablosuz şarj konsepti sunmasıyla bilinen Almanya merkezli FluxPort ile birlikte “Turkcell Şipşarj“projesini geliştirdi. Turkcell Fluxport ile geliştirdiği Şipşarj ürünü, Midpoint ve Welldone’ın İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya’daki toplam 25 restoranında müşterilere hizmet verecek. Midpoint ve Welldone restoranlarına gelen cep telefonu kullanıcıları, yemek siparişi verirken masasına ‘’Turkcell Şipşarj’’ da isteyebilecek.

FluxPort, Turkcell ile birlikte yaptığı bu çalışmayla, Starbucks ve Lufthansa’dan sonra kablosuz şarj noktalarının dünya çapında yaygınlaştırılmasında çok önemli bir yol kat etmiş oldu.

FluxPort Türkiye Satış Direktörü Eren Çoban yaptığı açıklamada; “FluxPort olarak, akıllı telefon kullanıcıların yaşam enerjisini yükseltmeyi hedefliyoruz. Bunu da gün içinde yaşam enerjilerini düşüren cep telefonu şarj problemine çözüm getirerek, kablo arama telaşını ortadan kaldırarak gerçekleştiriyoruz. Projesini Turkcell ile birlikte geliştirdiğimiz bu hizmet ile Midpoint ve Welldone konukları sadece cep telefonlarının enerjisini değil, kendi yaşam enerjilerini de yükseltmiş olacaklar.’’ dedi.

FluxPort, Turkcell ile birlikte; Lufthansa, Samsung, BMW, Audi, Toyota ve LG gibi şirketler tarafından kullanılan kablosuz şarj standardı olan Qi (çi) teknolojisini kullanıyor. Yaşam enerjisi anlamına gelen ‘’Qi’’, Kablosuz Güç Konsorsiyumu (WPC) tarafından kurulan dünyanın en yaygın kablosuz şarj standardı olarak biliniyor. Qi teknolojisine sahip olmayan akıllı telefonlar, FluxPort’un sunduğu özel Fluxy’ler (Qi alıcısı) ile kablosuz şarj özellikli ürün haline dönüşebiliyor. Bu alıcılar da, restoranlarda Şipşarj ile birlikte müşterilerin kullanımına sunuluyor.

FluxPort’un en yakın kablosuz şarj lokasyonlarını gösteren uygulaması ise, Apple kullanıcıları için App Store ve Android kullanıcıları için Google Play Store’dan indirilebiliyor.

@ardameric

YORUM YAZ

Yorumunuzu buraya girebilirsiniz.
Lütfen adınızı buraya girin