Facebook messenger da oyun keyfi kulağa hoş geliyor

Facebook ve geliştirdiği uygulamalar kendini en çok ve en sık yenileyen uygulama unvanını almayı çoktan haketti. Facebook’un yeni hedefi ise, Messenger uygulamasından sohbet ederken uygulamadan çıkmadan direkt olarak oyun keyfi yaşamanızı sağlamak. Bakalım Messenger da oyun keyfi bize neler getirecek.

Facebook Messenger ile ilgili son gelen bilgiler, firmanın uygulama oyun konusunda çalışmalara ağırlık verdiğini bizlere gösteriyor. HTML5 sayesinde uygulamada gizlenmiş ufak oyunların ötesinde, asıl komplike oyunları sohbet ettiğiniz kişiyle oynayabilmenizi hedefliyor. Şu an için birçok oyun messenger uygulaması üzerinde test aşamasında bulunuyor. Bazı oyunlar ise oynanabilir durumda.

Whatsapp‘ı satın aldıktan sonra hız kesmeden Messenger uygulamasına da yenilikler getirmeye devam eden Facebook bu konuda oldukça iddialı görünüyor. Anlık mesajlaşma konusunda da sosyal ağ platformunda yakaladığı başarıyı tekrarlamak isteyen Facebook yakın bir zamanda da ödeme sistemlerini Messenger uygulamasına entegre etmeyi amaçlıyor.

@HandeArpaligil

YORUM YAZ

Yorumunuzu buraya girebilirsiniz.
Lütfen adınızı buraya girin