Yenilenmiş tasarımıyla karşımıza çıkan yeni Hyundai i30 yollara çıktı

En çok tercih edilen markalardan biri olan Hyundai‘ nin en güvendiği modellerden bir tanesi olan i30 modeli yenilendi. Yeni Hyundai i30 modelinin tasarımıyla oldukça dikkat çekici bir hale geldiğini söyleyebiliriz.

Hem istediğiniz gibi görünen, hem de zamana uyum sağlayan yeni bir otomobil bulmak kolay olmuyor. Tamamen yenilenen Hyundai i30 yeni stiliyle isteklere cevap verebilecek gibi gözüküyor.

Kusursuz şekillendirilmiş yüzeyi, zarif silüeti ve etkileyici tasarımıyla şık ve sade bir görünüşe sahip olduğu gibi yeni özellikleriyle de oldukça dikkat çekici.

Yorgunluk Tespit Sistemi

Yorgunluk tespit sistemi direksiyon açısı, tork, trafik şeridi ve varış süresindeki değişiklikleri kaydedip analiz ederek sürücünün yorgun olup olmadığını tespit ediyor ve hem sesli hem de görsel ikazlarda bulunuyor. Bu sistemin hassaslığı ise ayarlanabilir durumda.

Otomatik Acil Fren Destek Sistemi (AEB) ve Önden Çarpışma Uyarı Sistemi (FCWS)

FCWS, ön kamerayı kullanarak tüm önden çarpma tehlikeleri algılıyor ve sürücüyü tehlikeye karşı uyarıyor. AEB ise, bu gibi bir çarpışmayı engellemek ya da etkilerini en aza indirgemek için devreye giriyor. İsteğe bağlı olarak, FCWS ön radar ile daha da güçlendirilebilir durumda. Böylece yayaları algılama işlevine de sahip oluyor.

 

Kör Nokta Uyarı Sistemi (BSD)

Yakınlarda kör noktada gizlenmiş araçlar varsa, sistem görsel ve sesli olarak sizi uyarıyor.

Tamamen yenilenen i30’un tüm zamanlara hitap eden pozitif tasarımı duygularınıza hitap ediyor. Ayrıca, yenilenen çekiş gücü, çoklu bağlantılı arka süspansiyon ve sınıfının lideri dayanıklılığıyla yeni Hyundai i30 sürüşünüzü keyfe dönüştürüyor.

İç Mekan

Gösterge paneli ve kabin ise oldukça sade ve zarif gözüküyor. Kalite ve geniş alan hissi sağlıyor diyebiliriz. Hyundai i30 bu yeni özelliklerinin yanı sıra sınıfının en geniş araçlarından bir tanesi.

İç mekana yönelik üç ayrı renk şeması yenilenen i30 için özel olarak geliştirilmiş durumda.

Motor

Dinamik ve hassas bir sürüş için yeni geliştirilen 1.4 T-GDi, 1500 devirde 140 PS ve 242 Nm‘lik güçlü bir tork sağlıyor. 6 vitesli düz veya 7 ileri DCT vitesli seçeneği ile de kullanılabiliyor.

Yenilenen Hyundai i30 modelini seçenekler arasına koyabilirsiniz.

@ardameric

YORUM YAZ

Yorumunuzu buraya girebilirsiniz.
Lütfen adınızı buraya girin