Güvenliğin ‘sprey’ hali Türkiye’ye n11.com’la geldi

İsveç start-up firması Albedo 100 tarafından karayolu trafik kazalarını önlemek üzere geliştirilen, bisikletçilerin, motosikletçilerin ve yayaların gece görünürlüklerini artırmak üzere tasarlanan reflektörlü sprey Türkiye’ye n11.com’la geldi.

2016 yılı trafik kaza istatistiklerine göre kazaya karışan taşıtların yüzde 20’sini motosiklet, bisiklet ve motorlu bisiklet oluşturuyor. Albedo 100 tarafından geliştirilen sprey, güçlü yansıtıcı özelliğiyle bisikletçilerin, motosikletçilerin ve yayaların gece görünürlüğünü artırmayı hedefliyor. İsveçli firma Albedo 100’ün gün ışığında görünmeyen, sadece karanlıkta ışığı kendi kaynağına doğru yansıtan ve böylelikle üzerine sıkılan cisimlerin güçlü bir şekilde parlayarak görünmesini sağlayan reflektörlü sprey boyasını, Türkiye ile n11.com tanıştırıyor.

Kullanım alanlarına göre farklı çeşitleri olan sprey, bisiklet, motosiklet ve taşıtların yanı sıra giyilen kıyafet, aksesuarlara da uygulanabiliyor. Aynı şekilde anne-bebek güvenliğini sağlamak üzere bebek arabalarının çeşitli bölgelerine de sıkılabilen ve şeffaf bir yapıda olan sprey, üzerinde reflektör birimi yer alan kıyafet ya da ekipmanlardan çok daha güçlü bir yansıtma kapasitesi sunuyor. Tekstil üzerine uygulanan sprey aktif olarak yıkanabiliyor, uygulandıktan sonra 10 gün boyunca kullanılabiliyor.

@HandeArpaligil

YORUM YAZ

Yorumunuzu buraya girebilirsiniz.
Lütfen adınızı buraya girin