Apple ekosisteminin en önemli taşlarından olan Apple iOS işletim sisteminin son güncellemesi 11.2.5 dağıtılmaya başlandı

Apple kullanıcılarının markayı tercik etmesindeki en büyük etkenlerden bir tanesi iOS işletim sistemi. Sistemin akıcı ve diğer işletim sistemlerini göre daha güvenli ve kararlı çalışması, Apple markasını diğer markaların önüne geçiriyor. 23 Ocak itibariyle Apple iOS işletim sisteminin son güncellemesi 11.2.5 dağıtılmaya başlandı

Apple Tv, iPhone, iPad ve iPod‘ un da araların olduğu ürünlerinin, uyumlu olan modellerine güncelleme verildi.

Yeni güncelleme ile birlikte gelen en önemli özelliklerden bir tanesi ise HomePod desteğinin sağlanmış olması. Apple‘ ın, Amazon ve Google‘ ın yaklaşık %95 pazar payı hakimiyeti olan bir pazara giriş yapacak olması herkesin ilgisini çekiyor.

HomePod ile yapay zeka ve evlerde birçok kullanım alışkanlıklarının kolay ve eğlenceli hale gelmesi sağlanıyor.

11.2.5 ile birlikte gelen bir diğer özellik ise, Siri haber desteği. Şimdilik Amerika, İngiltere ve Avusturalya‘ daki kullanıcılara açık olan bu özellik ile kullanıcılar Siri den günlük haberleri okumasnı isteyebilecekler.

Apple CarPlay de yaşanan bazı önemli uyumsuzluklarda bu yeni versiyon ile giderilmiş durumda.

Yeni güncellemeyle gelen güzel haberlerden bir tanesi ise AirPod kullanıcıları için. Artık AirPod kullanıcıları cihazlarının kalan batarya seviyesini sesli olarak dinleyebilecekler.

iPhone X kullanıcılarının Face ID taramasından sonra ekranın hızlı okuma kısmında kaybettikleri bazı maiilerine de çözüm getirilmiş ve yeni yazılımla bu sorunda çözülmüş durumda.

Herkesin merak ettiği, büyük sansasyon yaratan eski modellerin bataryasının korunması amacıyla, yazılımla getirilen yavaşlatmanın çözülüp çözülmediği ile ilgili bir bilgi ise, şu an gelen bilgiler arasında yer almıyor.

Belirtilmeyen daha birçok özellik getirildiği ve hatanın giderildiği yeni güncellemeyi hemen indirebilirsiniz.

@ardameric

YORUM YAZ

Yorumunuzu buraya girebilirsiniz.
Lütfen adınızı buraya girin