e-Safe Kişisel Verilerin Korunması Zirvesi 25 Ocak 2018 tarihinde Ankara Green Park Hotel’de başlıyor

e-Safe Kişisel Verilerin Korunması Zirvesi dünya’da ve ülkemizde gerçekleşen ve gerçekleşmesi olası siber saldırıların değerlendirildiği, yerel sorunlara küresel bakış açısıyla odaklanmış, Türkiye’nin yakın gelecekte karşı karşıya kalabileceği siber güvenlik risklerini masaya yatıran ve alanında uzman konuşmacılarla konuların değerlendirildiği üst düzey bir siber güvenlik etkinliği olarak devlet kurumu destekli bir zirve niteliği taşımaktadır. BMD Başkanı Musa Savaş‘ ın yer aldığı zirve Türkiye’ de birçok noktaya ışık tutacak niteliktedir.

Siber güvenlik ne kadar teknik ağırlıklıysa, verilerin korunması da bir o kadar hukuk ağırlıklıdır. Günümüz dünyasında bu iki alan artık birbirinin vazgeçilmez tamamlayıcısı olmuşlardır.

e-Safe gerek İstanbul’da, gerekse de Ankara‘da Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu‘nda (BTK) ile yapılan zirvelerle hem özel sektör, hem de kamudaki tüm paydaşları bir araya getirerek siber güvenlik ve kişisel verilerin korunması konularında katalizör görevini üstlenmektedir.

Kişisel verilerin korunması kanunu kapsamında, olabilecek siber tehditlere karşı önlem detaylarının belirlenmesi ve toplumsal farkındalık oluşturmak için Kişisel Verileri Koruma Kurumu’nun (KVKK) himayesinde gerçekleştirilecek olan e-Safe Kişisel Verileri Koruma Zirvesi oldukça önemli bir noktada durmaktadır.

Zirvenin amacı; bu alanda çalışan tüm tarafları (hukukçu, teknik adam ve karar vericiler) bir araya getirmek ve önleyici tedbirleri alma noktasında erken davranmaktır.
Zirveye CEO, CTO, CSO, IT Profesyonelleri, Hukukçular, Bilişim Uzmanları, Bilişim Sistemleri Yöneticileri, Kamu Kurumları ve İlgili Birim Yetkilileri, Kolluk Kuvvetleri, Siber Güvenlik Uzmanları, Adli Bilimler alanında çalışan Uzmanlar, Medya, Üniversiteler ve Siber Güvenlik Alanında Çalışan Profesyoneller katılım sağlayacaklardır.

Tüm bunlardan hareketle, BTK Başkanı Fatih Sayan ve KVKK Başkanı Faruk Bilir de e-Safe zirvesinde yer alacaklardır.

bipago‘ nun da basın sponsoru olarak yer aldığı zirve ile ilgili detaylı bilgiye ve katılım için gerekli şartlara e-Safe online sitesinden ulaşabilirsiniz.

@ardameric

YORUM YAZ

Yorumunuzu buraya girebilirsiniz.
Lütfen adınızı buraya girin