Yenilikçi fikirlerin paylaşıldığı Self Service Smart Solutions Summit,
farklı sektörlere ilham verdi

Türk Telekom iştiraki İnnova tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Self Service Smart Solutions Summit 2017 etkinliği 9 Kasım’da İstanbul’da düzenlendi. Birçok farklı endüstriden 400’den fazlakişinin katıldığı etkinlikte, İnnova’dan ve sektörün önemli markalarından üst düzey yöneticilerin yanı sıra, İnnova çözüm ortakları da yer alarak, self servis teknolojilerle akıllı çözümler hakkında bilgi ve fikir alışverişinde bulundu.

Açılış konuşmasını İnnova Genel Müdürü Aydın Ersöz’ün yaptığı etkinlikte; Türk Telekom Kurumsal Çözümler ve İş Ortaklıkları Direktörü Esat Sönmezer, Türkiye İş Bankası Dijital Bankacılık Bölüm Başkanı Mehmet Fahri Can ve Vestel Genel Müdür Yardımcısı Barış Ökeşli katılımcılara seslendiler. Etkinlikte ayrıca Tchibo, IET Group, Türk Hava Yolları, Emaar Properties, Boyner, CarrefourSA, Cisco ve Malatya Teknopark firmalarının yöneticileri, başta perakende olmak üzere farklı sektörlerde uygulama alanları bulunan Kiosk ve self servis teknolojileri, digital signage çözümleri, yapay zekâ, endüstri 4.0 ve otomasyon çözümlerine dair pek çok güncel bilgiyi ve uzman yorumlarını paylaştılar.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan İnnova Genel Müdürü Aydın Ersöz, “İnnova olarak, her geçen gün hız kazanan dijital dönüşümün tüm katmanlarında olduğu gibi, Kiosk İnnova markamız ile self servis ve akıllı teknolojiler alanında da sektörümüze liderlik ediyoruz.” Bir Türk markası olarak ürün ve servislerimizi 4 kıtada 37 ülkeye ihraç ederek, bilgi, birikim ve deneyimimizi Türkiye sınırlarının ötesine de taşımış bulunuyoruz” diye konuştu.

Aydın Ersöz, birden fazla alanda meydana gelen teknolojik ilerlemelerin yakından izlenmesi gerektiğini vurguladığı konuşmasında, “Günümüzde birçok farklı sahada, alışılmış çalışma biçiminin değişimine sebep olacak teknolojik gelişmeler yaşanıyor. Geleceği şekillendirecek teknolojilerin öncü uygulamaları halihazırda kullanıma girmiş durumda. Yapay zekâ, Endüstri 4.0, sürücüsüz araçlar, nesnelerin interneti, artırılmış gerçeklik, robotlar ile ilgili gelişmeler gelecek dünyayı şekillendiriyor. 2030’lar Yapay Zeka ve Robotik çağı olacak diyebiliriz. Self servis ve akıllı çözümler özelinde konuyu ele aldığımızda da bu sahanın çok büyük potansiyel barındırdığını görüyoruz. Kiosk İnnova markamız ile uluslararası alanda yakalamış olduğumuz başarıları, self servis ve akıllı teknolojiler alanında sunduğumuz yeni ürün ve hizmetlerle önümüzdeki yıllarda katlayarak artırmayı hedefliyoruz” dedi.

YORUM YAZ

Yorumunuzu buraya girebilirsiniz.
Lütfen adınızı buraya girin