VODAFONE TÜRKİYE MARKA VE PAZARLAMA STRATEJİSİ DİREKTÖRÜ EBRU ÖZGÜÇ, TÜRKİYE’NİN FARK YARATAN 8 KADININDAN BİRİ OLDU

Vodafone Türkiye Marka ve Pazarlama Stratejisi Direktörü Ebru Özgüç, dünyanın önde gelen pazarlama iletişimi yayınlarından Advertising Age tarafından düzenlenen “Women to Watch 2017”nin fark yaratan kadınları arasına girdi. Türkiye’de mesleki başarılarının ötesinde kendi sektörleri için birer rol model olarak kadınların iş dünyasındaki önemini ortaya koyan 8 kadından biri olan Özgüç, son dönemde imza attığı başarılı kampanyalar sonucu “Pazarlama Lideri” unvanıyla 2017’nin Fark Yaratan Kadınları arasındaki yerini aldı. Özgüç, Brand Week Istanbul kapsamında bu yıl 5’inci kez gerçekleştirilen Women to Watch Paneli’nde diğer Fark Yaratan Kadınlar ile birlikte ödüllendirildi.

 

Advertising Age tarafından 1997 yılından bu yana düzenlenen “Women to Watch” etkinliği; marka, pazarlama, reklam ve medya başta olmak üzere iş dünyasında fark yaratan kadınların başarılarına dikkat çekmek amacıyla düzenleniyor. Türkiye’nin yanı sıra ABD, Çin, Brezilya, İngiltere, Kolombiya ve Arjantin’de de düzenlenen etkinliğin amacı, iş dünyasında fark yaratarak ön plana çıkan kadınların oluşturduğu global bir ağ oluşturmak. “Women to Watch”, Türkiye’de 2013 yılından bu yana düzenleniyor. “Women to Watch” ödülüne aday isimler, son 1 yılda gösterilen performansların değerlendirilmesiyle ve Advertising Age’in belirlediği kriterler çerçevesinde belirleniyor. Titiz bir değerlendirmenin ardından ödüle layık görülen isimler kamuoyuyla paylaşılıyor.

Vodafone Türkiye Marka ve Pazarlama Stratejisi Direktörü Ebru Özgüç, Vodafone Türkiye’ye 16 Temmuz 2012 tarihinde Kurumsal Pazarlama Direktörü olarak katıldı. Vodafone Türkiye’nin iş dünyasının dijital dönüşümüne liderlik etme vizyonunda önemli rol alan, “Yarına Hazırım” ve “Dijitalleşme Endeksi” lansmanlarına liderlik eden Özgüç, 80’in üzerinde kurumun “Vodafone İş Ortağım” iletişimine taşınmasında aktif rol oynadı. Özgüç’ün liderliğinde hayata geçirilen “Dijitalleşme Endeksi” ise Vodafone Grubu tarafından en iyi uygulama seçilerek birçok ülkede lanse edildi. Özgüç’ün görevde olduğu dönemde Vodafone Türkiye, telekom dünyasının en saygın ödüllerinden “Global Telecoms Award”, “En İyi B2B İşbirliği” gibi uluslararası çaptaki ödüllerin sahibi oldu. Ayrıca, “Vodafone İş Ortağım” platformunun iletişimi ile “Sürdürülebilir Başarı” kategorisinde, “Vodafone İş Ortağım Yarına Hazırım” lansmanı ile de “B2B Pazarlama” kategorisinde 2 Altın Effie ödülünün kazanılmasında katkılarda bulundu.

Kariyerine 1995 yılında 3M şirketinde başlayan Özgüç, 15 yılı aşkın bir süre görev aldığı 3M’de Satış ve Pazarlama Direktörlüğü dahil birçok üst düzey sorumluluk üstlendi. Ankara Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 1993 yılında mezun olan Özgüç, 1995 yılında Paris’teki Avrupa Üniversitesi’nde Uluslararası İşletme (MBA) eğitimini tamamladı.

@HandeArpaligil

YORUM YAZ

Yorumunuzu buraya girebilirsiniz.
Lütfen adınızı buraya girin