Porsche’den Özel Yeni Bir Model: 911 Turbo S exclusive 607 HP

Porsche’nin bugüne kadar ürettiği en güçlü Turbo S modeli olan 911 Turbo S exclusive 607 HP gücünün yanında, eşsiz tasarımı ile de öne çıkıyor. Dünya genelinde sadece 500 özel Porsche tutkununun sahip olabileceği spor otomobil, Porsche’nin özel modeller için açtığı atölye olan Exclusive Manufaktur tarafından el işçiliği ile rafine edildi. Bu özel otomobile sahip olan Porsche tutkunları, aynı zamanda kendileri için tasarlanan özel 911 Turbo S Exclusive kronometreye ve bavul setine de sahip olacak.

Porsche’nin yeni 911 Turbo S Exclusive Serisi, bugüne kadarki en güçlü ve eşsiz 911 Turbo S modeli. Araç, 446 kW (607 hp) güç üretiyor ve tüm dünya çapında sadece 500 adet ile sınırlı. 27 HP güç artışına ek olarak, 911 Turbo S Exclusive Serisi modelinin standart 911 Turbo S modelinden farkı eşsiz tasarımı, daha yüksek kaliteli malzemeleri ve lüks detayları…

Spor otomobil, Zuffenhausen’daki merkezde yer alan yeni Porsche Exclusive Manufaktur’da detaylı el işçiliğiyle tamamlandı. Daha önce “Porsche Exclusive” adıyla anılan bu kurum içi atölye, müşterinin isteklerine göre üretimin yanı sıra sınırlı sayıda üretilen versiyonlar üzerinde uzman. Ve Porsche müşterileri ilk defa spor otomobilleri ile aynı tasarımda yapılandırılmış, uyumlu Porsche Design kronometresine sahip olabilecek.

Porsche 911 Tubo S Exclusive’in 3,8 litrelik altı silindirli ve çift turboşarjlı boxer motoru, özel güç kitiyle 2.250 ila 4.000 d/dk arasında 750 Nm tork üretiyor. Sport otomobil 0’dan saatte 100 kilometre hıza sadece 2,9 saniyede ulaşabiliyor. 200 kilometre hızı da 9,6 saniyede aşabiliyor. 911 Turbo S Exclusive’in maksimum hızı saatte 330 kilometre.

 

911 Turbo S Exclusive Serisi’ni farklı kılan özellikler arasında, ayrıcalıklı Metalik Altın Sarısı rengi ve kaput, tavan ve yan etekler gibi karbondan yapılmış çeşitli bileşenler. Tavan ve kaput hatlarını çevreleyen iki karbon dokuma şerit, otomobilin sportif görünüşünü vurguluyor. Arkadan görünüşün karakterini, Turbo Aerokit arka kanat, yeni arka apron, karbondan yapılmış hava girişi ve siyah renkli paslanmaz çelik iki çift egzoz ucunu içeren egzoz sistemi belirliyor. Kanatlar, dekoratif Porsche Exclusive Manufaktur plakalarını taşıyor. Metalik Altın Sarısı’nın yanı sıra, dikkatle seçilmiş diğer gövde renkleri de sunuluyor.

 

 

911 Turbo S Exclusive Serisi için Porsche Design tarafından tasarlanan kronometre, Porsche Design kol saatlerinin karakteristik özelliklerini 911 Turbo S Exclusive Serisi’nin karakteri ile bir araya getiriyor. Otomobilin kendisi gibi, sadece 500 adet ile sınırlı. Muhafazası hafif titanyumdan yapıldı ve siyah titanyum karbür kaplama, sportif tasarımı vurguluyor. Karbon kadran, 911 Turbo S Exclusive Serisi’ndeki çarpıcı karbon dokuma şeritlerden alındı ve otomobilde kullanılan boyanın aynısı ile boyandı. Rotor tasarımı, 911 Turbo S Exclusive Serisi’nin jantları ile aynı modele sahip ve orijinal renge boyalı. Kurma mekanizması, tipik bir Porsche merkezi kilidine sahip ve saat mekanizmasında Porsche arması bulunuyor.

@HandeArpaligil

YORUM YAZ

Yorumunuzu buraya girebilirsiniz.
Lütfen adınızı buraya girin