Şifre korumalı DataTraveler 2000’e 4GB ve 8GB seçenekleri geldi

Kingston Technology Company Inc.’in flash bellek iştiraki ve dünyanın bellek ürünleri alanındaki bağımsız lideri Kingston Digital, şifre korumalı DataTraveler 2000 USB flash bellek ailesine 4GB ve 8GB kapasite seçeneklerini ekledi. Bu iki kapasite seçeneği 16GB, 32GB ve 64GB seçeneklerine ek olarak sunuluyor ve FIPS-197 şifreleme standardı sertifikası ile geliyor. Tüm DataTraveler 2000 sürücüleri 256-Bit AES donanım tabanlı şifreleme ile PIN koruması sunuyor ve bir alfanümerik klavye bulunduruyor.

DataTravaler 2000 sürücüleri, USB formatında veri koruması ihtiyacı bulunan BT güvenliği profesyonelleri, küçük ve orta ölçekli şirketler ve kurumsal son kullanıcılar için tasarlandı. İşletim sisteminden bağımsız olan ve bir USB 2.0 veya USB 3.1 Gen 1 (USB 3.0) portuna sahip her cihazı destkleyen sürücüler, bu sayede, çok sayıda farklı cihazın ve işletim sisteminin kullanıldığı ortamlarda rahatlıkla kullanılabiliyor. Her bir sürücü 256-Bit AES donanım tabanlı şifrelemeyle korunuyor ve herhangi bir yazılım veya donanım sürücüsüne ihtiyaç duymuyor.

Kingston Şifreli USB İş Birimi Yöneticisi Ken Campbell “Daha düşük kapasiteli sürücüler, bir ağdan kopyalanarak alınabilecek veri miktarını sınırlandırarak, sürücülerin kaybolması gibi durumlarda büyük miktarlarda hassas verinin yanlış ellere geçmesini engelliyor. Daha az kapasiteli modellerimizi bu ve benzeri veri güvenliği ihtiyaçları bulunan müşterilerimizin talebi doğrultusunda ürettik” diyor.

DataTraveler 2000’in üzerindeki alfanümerik klavye sayesinde, PIN kodu olarak belirleyeceğiniz bir rakam veya harf kombinasyonuyla sürücü kolaylıkla kilitlenebiliyor. PIN’in on defadan fazla yanlış girilmesi durumunda sürücüdeki tüm veriler siliniyor ve yeni bir şifre seçilmesi gerekiyor. Sürücünün bir cihazdan güvenli bir şekilde kaldırılmadan çekilip alınması durumunda dahi aktif hale gelen oto-kilit özelliği ise ek güvenlik sağlıyor.

@HandeArpaligil

YORUM YAZ

Yorumunuzu buraya girebilirsiniz.
Lütfen adınızı buraya girin