Intel ile ESL ortaklıklarını ve 2017 Türkiye Şampiyonasını duyurdu

Intel, dünyanın en büyük e-spor şirketi ESL’nin global çapta teknik partneri oldu. Bu ortaklıkla beraber Intel, ESL’nin düzenlediği e-spor turnuvalarının teknoloji sağlayıcısı haline gelirken bu işbirliğiyle birlikte, Türkiye’de de ilk kez Intel & ESL Türkiye Şampiyonası da düzenlenecek.

Intel Corporation, dünyanın en büyük e-spor şirketi ESL ile, tarihteki en kapsamlı e-spor iş ortaklığını duyurdu. Bu büyük işbirliğiyle birlikte, ESL’nin global çapta teknik partneri haline gelen Intel, ESL’nin amatör ve profesyonel düzeyde tüm aktivitelerinde teknoloji sağlayıcısı olacak. Bu aktiviteler ESL Play ve ESEA gibi çevrimiçi rekabet platformlarını, ülkelerdeki ulusal şampiyonları, ESL ONE, ESL Pro League ve Intel® Extreme Masters gibi çok büyük çaplı etkinlikleri de kapsayacak.

Intel e-spor dünyasında ve oyun ekosisteminde 15 yıldan fazla bir süredir başarıyla faaliyet gösteriyor ve Intel teknolojileri e-sporların belkemiğini oluşturuyor. Intel, oyun ve oyuncu deneyimini bir sonraki seviyeye taşımanın yollarını arıyor ve bu noktada; Sanal Gerçeklik ve Artırılmış Gerçeklik (VR ve AR), en heyecan verici yeni gelişmeler olarak öne çıkıyor. Intel, şu an en geniş ve zengin bir e-spor deneyimi sunabilmek adına harika bir VR deneyimi sunulmasına yardımcı olabilecek tüm teknolojik altyapıya sahip konumda.

Intel & ESL Türkiye 2017 Ulusal Şampiyonası da bu işbirliğinin meyvelerinden biri olacak. Bu önemli organizasyon ile Türkiye’de en güçlü ve kapsamlı e-spor ligi hayata geçmiş olacak. Lig, Türkiye’den dünyaya açılan profesyonel bir lig olacak, Türkiye’den dünyaya açılabilecek bir yetenek havuzu oluşacak. Lig, binlerce izleyici önünde düzenlenecek büyük final organizasyonuyla sona erecek.

@HandeArpaligil

YORUM YAZ

Yorumunuzu buraya girebilirsiniz.
Lütfen adınızı buraya girin