Eylül ayında tanıtılan ve ekim ayında Amerika ve Avrupa’ nın belirli ülkelerinde satışa çıkarılan yeni Apple iPhone modelleri Türkiye’ de 30 kasım itibariyle satışa sunuldu.

Apple iPhone XR, iPhone XS ve iPhone XS Max modelleri kontratlı ve peşin (nakit veya kredi kartı) ödemeli olarak satın alınabiliyor. Geçtiğimiz gün satışa sunulan iPhone modelleri içerisinde en çok satış rakamını yakaladığı belirtilen ve eylül ayında gerçekleştirdiği lansmanda en dikkat çekici model olan iPhone XR gerek satışa sunulan renkleri, gerekse fiyatıyla dikkat çekiyor.

Çentikli tasarıma sahip olan geçtiğimiz yılın en çok konuşulan modeli olan iPhone X modeli ile aynı tasarıma sahip olan iPhone XS ve büyük ekranlı versiyonu iPhone XS MAX ise, tasarımı ve seriye eklenen yeni Gold rengiyle dikkat çekiyor.

Yeni serinin tüm modelleri A12 Bionic yapay zekaya sahip işlemciye sahip olmakla birlikte, iPhone XS ve iPhone XS Max çift arka kameraya sahipken, iPhone XR tek arka kameraya sahip. A12 Bionic işlemcisinin yapay zekasıyla çift kameraya ihtiyaç duymadan bokeh efekt ve alan derinliği çekimlerini gerçekleştirebiliyor. Fiyat olarak, iPhone XS ve iPhone XS Max modellerinden çok daha uygun fiyat ile piyasaya sürülen iPhone XR, kullanıcılar tarafından da oldukça beğeniliyor.

Yeni iPhone modellerinin fiyatlarını detaylı olarak aktarmamız gerekirse;

iPhone XR 64 Gb 7.399 TL
iPhone XR 128 Gb 7.799 TL
iPhone XR 256 Gb 8.699 TL
iPhone XS 64 Gb 9.899 TL
iPhone XS 256 Gb 11.199 TL
iPhone XS 512 Gb 13.099 TL
iPhone XS Max 64 Gb 10.799 TL
iPhone XS Max 64 Gb 12.099 TL
iPhone XS Max 64 Gb 13.999 TL

Bu fiyatlar Apple Store ve perakende satış noktalarında operatör bağımsız olarak alınabilecek fiyatlar. Operatörler ise, farklı kampanya fiyatları ve avantajlar ile kendi abonelerine yeni iPhone modellerini sunuyor.

Apple‘ın yeni iPhone modellerinin fiyatı her ne kadar yüksek görünüyor olsa da, kendi piyasa fiyatını sürekli koruduğu için diğer bilinen markalarda satın ama sonrasında yaşanan piyasa değer kaybı olmuyor ve uzun süreli kullanımlarda dahi Apple modelleri değerini korumaya devam ediyor. Bu pencereden baktığımızda herhangi bilinen bir markanın pahalı bir modelini almaktansa, amiral gemisi olarak tabir edilen modellerde iPhone almak pahalı olmasına rağmen daha akıllıca olarak görülebilir.

@HandeArpaligil

YORUM YAZ

Yorumunuzu buraya girebilirsiniz.
Lütfen adınızı buraya girin