Son dönemlerde online olarak Teknosa, Hepsiburada ve perakende olarak A101 Marketleri ile satışlarını belirli alanlarda sürdüren Honor markası, yeni kampanyasını A101 Marketlerde kampanyalı olarak çıkaracağı Honor 7C modelini Türkiye’deki teknolojiseverler ile buluşturarak sürdürecek.

Satış stratejisi olarak Türkiye’deki genç nüfusu hedefleyen ve kendisini Huawei markasının alt markası olarak konumlandırılan Honor, Türkiye’de pazar payını toplu satışlar ile yavaş yavaş arttırmayı planlıyor.

Ürünlerini bayi kanalı yerine, belirli noktalara kesin satış garantisi ile aktaran Honor markası, Türkiye ofisinde düşük bütçeli pazarlama çalışmaları yaparak, ürünlerinde yüksek adetleri yakalamanın online elektronik ve perakende marketlerden geçtiğini oldukça iyi anlamış durumda. Ancak, ülkemizdeki teknoloji severler, online mağazalardan ve perakende marketlerden satılan ürünleri deneyimleyememelerinden dolayı oldukça muzdarip.

Döviz kuru dalgalanmasından evvel A101 Marketleri ile Honor 9 Lite çalışması yapan ve yaklaşık 7.000 adet ürünü saatler içerisinde tüketen Honor, döviz kuru artışından sonra Honor 7C modeliyle, daha önce Türkiye’ye girmemiş bir modeli tüketicilerle buluşturmayı planlıyor. Böylece fiyat artışı gibi bir algı oluşamayacağı gibi tepkileri de üzerine çekmemiş olacak.

Pazarlama stratejisi olarak her modelini belirli satıcılara özel (exclusive) olarak veren Honor, fiyat dengesizliğinin önüne geçmiş olduğu gibi stoklarda ürün kalmasını da engellemiş oluyor.

27 Eylül perşembe günü General Mobile Discovery ve Samsung J7 Duo modellerini satışa çıkaracak olan A101 Marketlerinin, akıllı telefon satışlarında kampanyalı çalışmalara devam edeceği de net bir şekilde görülüyor.

Honor 7C modelinin teknik özelliklerine değinecek olursak;

Diğer Honor modellerinden farklı olarak, Qualcomm Snapdragon 450 ile geldiğini söyleyebiliriz.
Türkiye’de satışa çıkarılacak olan modelin 3 Gb Ram ve 32 Gb. dahili hafızaya sahip olacağını tahmin ediyoruz. Diğer modellerde olduğu gibi mikro sd kart ile hafızayı 256 gb.‘a kadar arttırmak mümkün.


13 Mp.+2 Mp. f/2.2 arka kameraya sahip olan model, 8 Mp. f/2.0 ön kameraya sahip
Android 8.0 ile gelecek olan model Full HD video kaydı da yapabiliyor.
Tasarım olarak arka metal tasarımı ile Honor 7X‘i andıran model, son dönemlerde oldukça fazla modelde kullanılan çentikli tasarıma sahip değil.

Honor 7S modelinin de kampanya için değerlendirildiğini eklemek isterim.
Honor 7C modelinin, bir aksaklık olmazsa Ekim ayının ikinci haftasında A101 mağazalarında satışa sunulacağının bilgisini sizler paylaşmak isteriz.

@HandeArpaligil

PAYLAŞ
Önceki İçerikfizy Müzik Ödülleri Sahiplerini Buldu
Sonraki İçerikSamsung 4 Kameralı Modeli ile Şov Yapacak
Kendisi 1999 yılından itibaren teknoloji sektörünün içinde bulunmaktadır. Değişik kademelerde yöneticilik yapmış ve birçok ünlü teknoloji markasının Türkiye'de yer almasında rol oynamıştır. Ürün yöneticiliği, ithalat, ihracat, direktörlük, koordinatörlük, teknoloji yönetimi, iş geliştirme gibi her noktadaki görevlerde bulunmuştur. Televizyon, radyo ile birlikte Big Partner Group Genel Koordinatörlüğü ve bipago Teknoloji Editörlüğü görevlerini de sürdürmektedir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu buraya girebilirsiniz.
Lütfen adınızı buraya girin