CEBIT 2018’de Dijital Dönüşüme Öncülük Eden Huawei

Huawei, bu yıl “Yeni BT ve Dijital Dönüşüm Yolunun Öncüleri” temasıyla, 11-15 Haziran 2018 tarihlerinde gerçekleştirilen CEBIT 2018’de, dijital yeniliklerini sergiledi. Huawei etkinlik kapsamında yeni vizyon ve teknolojilerinin yanı sıra, yeni platform ve ekosistem gelişmelerini tanıttı ve 100’den fazla müşteri ve iş ortağıyla, birlikte dijital dönüşüme yeni bir soluk getirecek çözümlerini katılımcılarla paylaştı.

Günümüzde dijital dönüşüm tüm işletmeler için bir zorunluluk haline geldi. Bununla beraber, inovasyon ve büyümeyi artırmak için teknolojinin her yönüyle uyum içinde çalışması gerekiyor. Huawei, CEBIT 2018’de; bulut bilişim, nesnelerin interneti, yapay zekâ, büyük veri ve dijital platformlar gibi en son BT ürünlerinin yanı sıra, iyileştirilmiş veri merkezi, kurumsal kampüs, eLTE ve kurumsal iletişim çözümlerini katılımcılarla buluşturdu. Bu çözümler; akıllı şehirler, havaalanları, finans, enerji ve üretim gibi farklı sektörlerde kullanılıyor.

Huawei Enterprise İş Grubu Başkanı Yan Lida konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Almanya, büyük senfonilerin bestecilerinin de doğum yeri aynı zamanda. Dijital dönüşümü de Huawei’nin müşterileri ve ortakları ile birlikte koordinasyon içinde uyumla hayata geçirdiği bir senfoni olarak görebiliriz. Bu yıl CEBIT’te, Huawei’nin dijital dönüşüm senfonisine tanıklık ettik. Huawei’nin ve iş ortaklarının hayata geçirdiği dijital platformları ve bunlara bağlı olarak dijital dönüşümün sağladığı müşteri faydalarını burada tüm paydaşlarımızla buluşturduk. Gelecekte her girişimin dijitalleşeceğini, kendi platformunu oluşturacağını veya bir platformun parçası olacağını düşünüyoruz. Huawei Enterprise olarak, kurumların bilgi teknolojileri ve operasyon teknolojilerinde en verimli çözüm ve ürünleri sunmakta ve bu amaçla yeni dijital platformlar geliştirmeye kararlıyız. Gelecekte, daha bağlantılı akıllı bir dünya için her kurumu dijitalleştirmeyi umuyoruz” dedi.

Huawei, yenilikçi çözümler ve başarılı dağıtım yöntemlerini sergilediği Sanayi ve Ekosistem alanlarında; SAP, Honeywell ve Accenture gibi dünyanın önde gelen çözüm ortaklarıyla iş birliğine gitti. Huawei bugün; akıllı şehirler, finans, üretim, elektrik üretimi, ulaşım ve perakendeden oluşan altı ana sektöre birçok farklı segmentte hizmet veriyor. Örneğin Huawei’nin hayata geçirdiği akıllı şehirlere özel dijital platform; nesnelerin interneti, büyük veri, coğrafi bilgi sistemi haritası, video bulutu ve entegre iletişim modüllerini içeriyor.

Bu yetkinlikler sayesinde şehirler, uygulama geliştirme ve dağıtımını kolaylaştırmak ve şehir yönetim inovasyonunu desteklemek amacıyla temel kaynaklarını, ekosistem ortakları ile verimli bir şekilde paylaşabiliyor. Nesnelerin interneti, bulut bilişim ve büyük veri gibi yeni BT tabanlı bir çözüm olan Smart Airport 2.0 (Akıllı Havaalanı) Çözümü de ilk kez CEBIT’te sergilendi. Havalimanı bilgi akışını iyileştirmek için tasarlanan bu çözüm, aynı zamanda havaalanı güvenliğinin operasyon verimliliğini arttırıyor ve tüm biniş süreci boyunca yolcu deneyimini geliştiriyor.

Huawei, nesnelerin interneti, bulut, yapay zekâ, 5G ve diğer ileri teknolojilerle donatılmış en yeni ürünlerini ve çözümlerini CEBIT’te sundu. En0düstri odaklı Intent-driven Network (IDN) çözümü, özel bulut çözümü, Azure Stack için karma bulut çözümü, yükseltilmiş nesnelerin interneti platformu, geliştirilmiş kurumsal kablosuz nesnelerin interneti çözümü ve yapay zeka tabanlı yazılım tanımlı kamera, bunlardan bazıları.

Huawei’nin eksiksiz Bulut Veri Merkezi çözümlerinin yanı sıra, yeni nesil birleşik özel bulut çözümleri de ilk kez CEBIT’te görücüye çıktı. Huawei ayrıca, çeşitli senaryolara erişimi ve tam yaşam döngüsü bulut yönetimini destekleyen, ek olarak akıllı ağ güvenliği sağlayan yapay zeka ve büyük veri tabanlı kampüs çözümünü de burada sergiledi.

Önümüzdeki 30 yıl içinde dijitalleşme her sektörü yeniden şekillendirecek yapay zekanın her girişim üzerinde derin bir etkisi olacak Bugün, Fortune Global 500 şirketlerinin 197 tanesi (ilk 100’e giren şirketlerin 45’i de dahil olmak üzere), dijital dönüşüm ortağı olarak Huawei ile birlikte ilerliyor. Huawei, CEBIT 2018’de dijital dönüşümü hızlandırmak için bu önde gelen şirketlerden bazılarıyla yeni ortaklıklar yaptığını da duyurdu;

Huawei ve Duisburg geleceğin Akıllı Şehirlerini geliştirmek için “Ren Bulutu” ortaklığını Almanya’da duyurdu. Bu ortaklık kapsamında kamu hizmeti sistemleri dijitalleştirilecek ve modern şehir altyapıları ve operasyonel modlar oluşturmak için devlet kurumlarında reformlar yapılacak.

Huawei ve Microsoft Azure Stack karma bulut çözümünü açıkladı

Huawei ve Marlon bir mutabakat anlaşması imzaladı ve yapay zekâ özellikli bir perakende çözümü duyurdu.

Huawei, InfoVista ve ARM ortaklaşa SD-WAN açık ekosistemi ve SD-WAN ortak çözümünü hizmete sundu.

@HandeArpaligil

YORUM YAZ

Yorumunuzu buraya girebilirsiniz.
Lütfen adınızı buraya girin