Laykon Bilişim, Watchguard’ın Distribütörü 

Bilişim sektöründe 10 yılı aşkın deneyime sahip ekibiyle hızla büyümeyi hedefleyen Laykon Bilişim, 1996 yılından bu yana müşterilerine en gelişmiş ve en güncel teknolojileri sunarak güvenlik sektörünün öncüsü olan ve Türkiye ofisini 2015’te açan lider güvenlik duvarı ve UTM sağlayıcısı WatchGuard ile distribütörlük anlaşması imzaladı. WatchGuard’ın bayi kanalı yapılanmasında güçlü iş ortaklıkları kurmasını ve Türkiye çapında daha çok müşteriye ulaşmasını sağlayacak olan bu anlaşma her iki şirketin de büyüme hedefleri açısından stratejik öneme sahip.

Gerçekleştirilen iş ortaklığı kapsamında 2018’in 2. çeyreği itibariyle WatchGuard ürün ve çözümleri, Türkiye bilişim pazarına Laykon Bilişim güvencesiyle sunulacak. Dünyanın ilk kutu UTM cihazını piyasaya süren WatchGuard, Firebox ürün ailesiyle güçlü ve performanslı, birleşik güvenlik çözümleri sunuyor. WatchGuard, Laykon Bilişim ile gerçekleştirdiği anlaşmayla Türkiye’de daha geniş alanda çözüm ortaklarına ulaşmayı hedefliyor.

Laykon Bilişim Genel Müdürü Barbaros Akkoyunlu anlaşmayla ilgili olarak, “Laykon Bilişim Teknolojileri olarak 2 yılı aşkın bir süredir Türkiye pazarında güvenlik çözümlerinin distribütörlüğünü yapmaktayız. Çözümlerimiz ile ilgili bayilerimize satış, pazarlama ve teknik tarafta destekler veriyor ve onların ihtiyaçlarına karşılık gelecek çözümleri sağlamak için çalışıyoruz. Çözüm ortaklarımızdan gelen talepler doğrultusunda dünya pazarında güçlü bir marka olan WatchGuard Firewall ürünleri ile Türkiye pazarında güçlerimizi birleştirerek distribütörlük anlaşmamızı gerçekleştirdik. Bayi kanalımıza bu zamana kadar Bitdefender Antivirüs ile endpoint çözümleri sağlarken artık WatchGuard Firewall ile giriş seviyesinde güvenlik katmanıyla da çözüm sunuyor olacağız. Böylece Laykon Bilişim Teknolojileri olarak bayilerimize iki ürün ile katma değer katacak çözümleri tek bir noktadan sağlayacağız.” dedi.

@HandeArpaligil

YORUM YAZ

Yorumunuzu buraya girebilirsiniz.
Lütfen adınızı buraya girin