Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ölümünün 79. yılında saygı, sevgi ve hasretle anıyoruz …

Türkiye Cumhuriyeti‘nin kurulmasını sağlayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 79. yılında tüm ülke çapında hasretle anılıyor. Tüm dünyanın önünde saygıyla eğildiği bir lider olan Atatürk 10 Kasım günü aramızdan ayrılarak tüm Türk halkını ve kendisini izleyen tüm dünyayı yasa boğmuştu.

Aramızdan ayrılışının 79. yıldönümünde ülke çapında saatler 09:05‘i gösterdiğinde hayat duracak ve ülke çapında belirli noktalarda “Saygı Zinciri” oluşturulacak.

Maltepe’de 10 Kasım’da Saygı Zinciri ve Saygı Dalışı Gerçekleştirilecek

Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 79. yılında Maltepe’de anlamlı etkinliklerle anılacak. Maltepe sahilinde saygı zinciri oluşturulacak, ayrıca 25 dalgıç tarafından da saygı dalışı gerçekleştirilecek. Atatürk aşığı Japon mühendis Yoshinori Moriwaki de, saygı dalışında yer alacaklar arasında olacak.

Maltepe Belediyesi, Atatürk’ün ölümünün 79’uncu yılında, 25 dalgıcın katılacağı “Ata’ya Saygı Dalışı” etkinliğini düzenliyor olacak. Maltepe’deki anma etkinlikleri kapsamında sahilde, “Ata’ya Saygı Zinciri” oluşturulacak ve Atatürk mavi gözleriyle denizden çıkacak. Uzun yıllardır İstanbul’da çalışan, Atatürk aşığı İngiliz ressam Ned Pamphilon’a ait “Atatürk’ün Gözleri” tablosu, Atatürk posteri ve dev Türk bayrağını sönmeyen meşaleler eşliğinde denizden çıkaracaklar arasında bu yıl, 20 yıldan daha fazla bir süre İstanbul’da bulunan, tam bir Türkiye ve Atatürk aşığı Japon mühendis Yoshinori Moriwaki de bulunacak. Etkinlikler çerçevesinde 10 Kasım Cuma günü saat 08.00’dan itibaren, Bostancı sahilinden Küçükyalı’ya kadar insan zinciri oluşturulacak. Zincir sonrasında, “Fikirler Asla Ölmez” yazılı, Atatürk baskılı tişörtleri ve ellerinde bayraklarıyla binlerce vatandaş, Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu saat 09:05‘de saygı duruşunda bulunacak.

Ata’ya Saygı Zinciri Kadıköy’den Başlayacak

İstanbul‘da da Ulu Önder Atatürk için gün boyunca anma programları gerçekleştirilecek. Kadıköylüler de 10 Kasım’da Ulu Önder Atatürk için el ele verecek. Kadıköy Belediyesi’nin hazırladığı organizasyonla Fenerbahçe Orduevi ile Bostancı Sahili arasında bir araya gelecek binlerce kişi, 10 Kasım Cuma günü 08.00’den itibaren 6.5 kilometrelik “Ata’ya Saygı Zinciri”ne katılacak. Zincir, bu yıl da geçen yıllarda olduğu gibi Fenerbahçe Orduevi’nin önünde başlayacak. Saygı zincirine tekneler de, sahil boyunca kıyı şeridinde kalarak sirenleriyle eşlik edecek.

10 Kasım’da Atatürk’e Saygı, Sevgi ve Özlemimize Birçok Ünlü Marka Hazırladığı Videolarla Tercüman Oldu

Karaca, Koç Holding, Sabancı Holding, Vestel gibi Türkiye’nin önde gelen markaları 10 Kasım için hazırladıkları özel video ve reklam filmleriyle tüm Türk Halkı‘nın duygularına tercüman oldu.

@ardameric

PAYLAŞ
Önceki İçerikFizy’de Zirve Yine Onda
Sonraki İçerikDergilik Ekim’de Rekora Koştu
Kendisi 1998 yılından beri bilfiil teknoloji sektörünün içinde bulunmaktadır. Geçen yıllar içerisinde profesyonel olarak Türkiye ve yurtdışında, büyük ölçekli uluslararası firmalarda yöneticilik ve danışmanlık görevlerinde bulunmuştur. Pazarlama, strateji, inceleme, denetleme görevlerini yerine getirirken, akıllı telefon ve tablet ürünlerinin de içinde bulunduğu birçok alanda profesyonel uzmanlık sertifikalarına hak kazanmıştır. Televizyon ve radyo programcılığı ile birlikte Big Partner Group Genel Müdürlüğü ve bipago Genel Yayın Yönetmenliği görevlerini de sürdürmektedir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu buraya girebilirsiniz.
Lütfen adınızı buraya girin