Sony Mobile, Motion-Eye™ kamerası, HDR ekranı, Süper yavaş çekim ve tamamen yeni “3D Görüntü Oluşturucu” özellikleri ile çığır açtığı belirtilen Sony Xperia XZ1’i Türkiye’de satışa sundu.

Premium tasarımı ile sürükleyici eğlenceyi sunmak üzere Sony inovasyon ve ses teknolojilerinden yararlandığı belirtilen Xperia XZ1, insan gözünün yeteneklerinin ötesine geçen detayları yakalayan en son teknoloji Motion Eye™ kamerası ve 3D Oluşturucu özelliği ile geliyor. Xperia XZ1 bununla birlikte HDR ekran da dahil olmak üzere, ekranda muhteşem görüntüler için sınıfının lideri görüntü teknolojileri ve Yüksek Çözünürlüklü Ses ile premium dinleme deneyiminin de içinde barındırıldığı vurgulanıyor.

Sony’nin mobil yaratıcılıkta çığır açan, 3D objelerin hızlı ve kolay bir şekilde taranmasını sağlayan eşsiz yenilikçi algoritması 3D Oluşturucu, yepyeni ve yaratıcı olasılıklar dünyasının kapılarını araladığı belirtiliyor. Bir akıllı telefonda ilk defa, kafa tarama, yüz tarama, yiyecek tarama ve serbest form tarama olmak üzere dört tarama modundan birini kullanarak sadece bir dakikanın altında objelerin yüksek kaliteli 3D görüntüsünü tarıyor. 3D Oluşturucu, nesneleri 3D kaydetmenizi, görüntülemenizi ve düzenlemenizi de sağlıyor.

Xperia XZ1, tıpkı Xperia XZ Premium da olduğu gibi nefes kesici “Süper Yavaş Çekim Video” oynatma imkânı sunan saniyede 960 kare video kayıt ile günlük yaşamınızdan keyif verici anlardan ilginç videolar yaratmanızı sağlıyor. Ayrıca, 19 MP arka kamera yeni “Öngörülebilir Yakalama” fonksiyonu ile hep bir adım önden giderek aksiyon hatta sadece bir gülümseme tespit ettiğinde dahi siz daha deklanşöre basmadan otomatik olarak görüntüleri arabelleğe almaya başlıyor. Dolayısıyla, kaçırmış olduğunuz anı, dört çekim arasından seçme imkânı sunuyor. Premium kamera deneyimi ile 1/3 inç sensörü ve her ışıkta olağanüstü selfie’ler elde edebilmenizi sağlayacak bir 13 Mp ön kamera ekran flaşına da sahip.

Xperia XZ1, suya ve toza dayanıklılığı (IP68) ve Corning® Gorilla® Glass 5 cam ile güçlendirilmiş ekranı sayesinde sağlamlığını güvence altına alıyor. Kişisel dokunuşunuz ile aktif hale gelen entegre parmak izi sensörü, sizi sezgisel olarak tanıyarak eşsiz ve yüksek güvence sunuyor. Xperia XZ1 eğlenirken modern bir yaşam tarzının tadını çıkarmanızı sağlayan performans için gücünü 4.5G bağlantıda 1 Gbps’e varan hıza sahip en son Qualcomm® Snapdragon™ 835 işlemciden alıyor.

Sony tarafından Premium tasarım olduğu belirtilen model, Ay Mavisi, Sıcak Gümüş ve Klasik Siyah olmak üzere, her biri doğanın armağanı tonlardan esinlenen üç yeni renk ile geliyor.

Pil Bakımı ve Qnovo Adaptive şarj, pilinizin ömrünü uzatırken sağlığını da korumanıza yardımcı oluyor. Normalden daha fazla kullanım yaptığımız günlerde, Smart Stamina özelliği normal telefon kullanımınızı kontrol ederek mevcut şarjınızın daha ne kadar dayanabileceğini tahmin ediyor.

Xperia XZ1, 2.999 TL‘lik perakende satış fiyatıyla perakende satış noktalarında yer almaya başladı. 16 Ekim tarihi itibariyle de, Vodafone ve akabinde Türk Telekom bayilerinde meraklılarını bekliyor olacak.

Sony Xperia XZ1 hakkındaki yorumlarımı, XZ ve XZ Premium‘ dan farklarını, benzer fiyat segmentinde yer alan diğer markaların ürünleri ile olan karşılaştırmalarımı, fiyat/performans dengesi hakkındaki görüşlerimi ürünü deneyimledikten sonra sizlerle paylaşacağım. Her zaman olduğu gibi ürünü bizzat deneyimlemeden ne olumlu, ne de olumsuz yorum yapmayacağım herkesin malumudur.

Sony, aynı yıl içerisinde iki üst segment ürünü tanıtarak doğru bir karar aldı mı? Herkesi düşündüren bu hamlesi ile rakiplerinin güçlü ve göz alıcı dizayna sahip modelleri karşısında ekran/kasa oranında aldığı eleştirileri göğüslemek için maliyeti daha uygun güçlü bir model mi piyasaya sürmek istedi? Sony’nin kült olan ve ekran/kasa oranı sebebiyle birçok eleştiri alan tasarımına sahip olarak çıkardığı son üst segment model XZ1 mi olacak? Bunların hepsinin cevabını çok yakında vereceğiz.

@ardameric

PAYLAŞ
Önceki İçerikGameHub Oyun Keyfinizi Buluta Taşıyor
Sonraki İçerikTeknoloji Tutkunları Samsung Galaxy Studio’da Buluşuyor
Kendisi 1998 yılından beri bilfiil teknoloji sektörünün içinde bulunmaktadır. Geçen yıllar içerisinde profesyonel olarak Türkiye ve yurtdışında, büyük ölçekli uluslararası firmalarda yöneticilik ve danışmanlık görevlerinde bulunmuştur. Pazarlama, strateji, inceleme, denetleme görevlerini yerine getirirken, akıllı telefon ve tablet ürünlerinin de içinde bulunduğu birçok alanda profesyonel uzmanlık sertifikalarına hak kazanmıştır. Televizyon ve radyo programcılığı ile birlikte Big Partner Group Genel Müdürlüğü ve bipago Genel Yayın Yönetmenliği görevlerini de sürdürmektedir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu buraya girebilirsiniz.
Lütfen adınızı buraya girin