Babalara Hediye İnternetten Alınıyor

E-ticaretin lider platformu Hepsiburada’nın rakamlarına göre bu yıl Babalar Günü döneminde yapılan alışveriş miktarı bir önceki seneye göre %100 artış gösterdi. Babalar için hediyelerde geçen yıl olduğu gibi bu yılda en çok kişisel bakım-aksesuar ve teknoloji ürünleri tercih edildi.

30 kategoride 4,5 milyon ürün çeşidi ve 10 milyon ürünle (SKU) Türkiye’nin lider e-ticaret platformu olan Hepsiburada, Babalar Günü satışlarında bu yıl %100 artış yaşandığını açıkladı. Babalar gününe sayılı günler kala açıklanan verilere göre en çok satılan hediyeler; kol saati, parfüm, tablet, terlik, saç-sakal düzeltme makineleri, gömlek, pantolon ve cüzdan oldu.

Hepsiburada Pazarlama Grup Başkanı Yüce Zerey; özel günlerde internet üzerinden hediye alışverişinin her geçen gün arttığını belirterek bu Babalar Günü’nde de bu trendin devam ettiğini gözlemediklerini ifade etti. Zerey; “İnsanlar mağaza mağaza gezip saatlerce hediye bulmak için uğraşmıyor artık. Tek bir noktadan tüm alışverişini kolayca yapabilmek istiyor. Hepsiburada’nın geçen yılki Babalar Günü dönemi satışlarında da bir önceki yıla göre %30 artış olmuştu. Bu yıl ise geçen yıla oranla %100 artış gerçekleşti” dedi.

Hepsiburada platformunda Babalar Günü hediye satışlarında en çok tercih edilen ürünlere bakıldığında; birinci sırada 8 bini aşkın satış adediyle kol saati alıyor. Kol saatini, tablet, gömlek, parfüm, terlik ve cüzdan takip ediyor.

Hepsiburada’nın babasına ne alacağına karar veremeyenler için geliştirdiği “hediye bulucu” adı verilen özel uygulamayla ise farklı baba tarzlarına uygun hediyeler tek tuşla sıralanıyor. ‘İşkolik’ babalar, ‘emekli’ babalar, ‘gezgin’ babalar, ‘oyuncu’ babalar gibi kategorilerde hediye seçenekleri sunan uygulama hediye işini son dakikaya bırakanların da imdadına yetişiyor.

@HandeArpaligil

YORUM YAZ

Yorumunuzu buraya girebilirsiniz.
Lütfen adınızı buraya girin