Türkiye’nin en çok tercih edilen ilk 3 akıllı telefon markasından biri olan General Mobile, yalnızca Türkiye’de değil, uluslararası pazarlarda da başarısını sürdürüyor.

General Mobile, global bir marka olarak bulunduğu 33 ülkede büyümeye ve potansiyel gördüğü pazarlara yatırım yapmaya devam ediyor. Bu stratejisi doğrultusunda, 2018 yılında 45 ülkeye giriş yapmayı hedefleyen General Mobile’ın bu yılki hedef pazarları arasında Ortadoğu, Afrika ve Doğu Avrupa önem taşıyor.

Türkiye’nin yüzde yüz yerli cep telefonu markası General Mobile, 33 ülkede gerçekleştirdiği büyüme ve yatırımların yanı sıra Türkiye’ye de değer katmaya devam ediyor. Marka stratejisi, operasyonu, tasarımı, Ar-Ge ve üretim tesisleri Türkiye’den yönetilen General Mobile, 100 milyon TL’lik yeni fabrika yatırımı ile birlikte Türkiye’nin en büyük yerli cep telefonu fabrikasını üretime kazandırmış oldu.

Üretimin merkezini anavatanına taşıdı

33 ülkede faaliyet gösteren ve 2018 yılı sonunda toplamda 45 ülkede olmayı hedefleyen General Mobile, inovasyon ve Ar-Ge çalışmaları ile de dikkat çekiyor. Bu fabrika yatırımıyla yüzde yüz Türk markası olan General Mobile’ın, Ar-Ge merkezi ve operasyon yönetiminin ardından, üretimi de Türkiye’de olacak.

“2018 yılı içinde 45 ülkede, 4,4 milyon cep telefonu”

General Mobile’ın, ihracatla büyüyen bir marka olduğuna değinen General Mobile Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Yaman, “Türkiye’nin uluslararası pazardaki yerini sağlamlaştırmasının tek yolu, öz kaynaklarıyla teknoloji geliştirmekten ve ihraç etmekten geçiyor. Bunun yaratacağı katma değer, Türkiye’nin gelişiminde önemli bir rol oynayacak. Türkiye’deki fabrikamızda 33 ülkeye de ihraç ettiğimiz tüm modellerimizin üretimini gerçekleştiriyoruz. Şu an yıllık üretim kapasitesi 2,5 milyon adet olan fabrikamızla hedefimiz, faaliyette olduğumuz ülke sayısını 2018 sonuna kadar 45’e çıkararak 4,4 milyon adet üretim yapmak olacak.

General Mobile GM 9 Pro dikkat çekici tasarım ve kamera özellikleriyle geliyor

General Mobile son modeli GM 8 ve GM 8 Go Edition AndroidOne modelleriyle oldukça beğeni toplarken, bu modellerin diğer markaların amiral gemisi olarak tabir edilen modellere kafa tutması çok zor görünüyordu. Ancak araştırma ve geliştirmeye hız kesmeden devam eden General Mobile GM 9 Pro ile diğer markalara da güzel bir cevap vermeye hazırlanıyor.

Türk markalarının geliştirdiği modeller ve yatırımlar son günlerde yaşanan ekonomik dalgalanma sebebiyle oldukça önemli bir yer tutuyor. Bu noktada Türk markalarının yaptığı yatırımlara, kullanıcıların ilgi göstermesi ve Türk markalı ürünleri kullanmayı tercih etmesi de çok büyük önem taşıyor.

#ÇekenVarÇekemeyenVar etiketiyle, mizah yönü olan ve paylaştığı üç kısa videoyla telefonun hızlı açılan kamera ile teknik özellikleri oldukça iyi olacağı anlaşılan General Mobile‘ın, üç farklı renk alternatifi, çift kameralı ve Qualcomm Snapdragon 660 işlemcili bir model ile karşımıza çıkma olasılığının yüksek olduğunu tahmin edebiliyoruz.

11 Eylül tarihinde fabrika gezisinde bulunacağımız General Mobile’ ın merak edilen son modeli GM 9 Pro ‘yu aynı gün deneyimleyip sizlerle paylaşacağız.

@ardameric

YORUM YAZ

Yorumunuzu buraya girebilirsiniz.
Lütfen adınızı buraya girin