HUAWEI, BrandZ 2017 “En Değerli 100

Marka” sıralamasında ilk 50’de

Huawei, dünya çapında en bilinir marka değeri listelerinden biri olan ve 3 milyondan fazla tüketiciden gelen geri bildirimin değerlendirilmesi sonucu oluşturulan, BrandZ “En Değerli 100 Marka” sıralamasında ilk 50’de yer aldı.

WPP ve pazar araştırma şirketi Kantar Millward Brown tarafından ortaklaşa hazırlanan ve marka değerlerinin kapsamlı bir şekilde araştırıldığı listede Huawei, 20.388 milyar dolara yükselen marka değeri sayesinde listenin 49. sırasına yerleşti. Huawei BrandZ “En Değerli 100 Marka” listesinde 3 yıldan bu yana yer alırken, 2 yıldır da ilk 50 içerisine girme başarısı gösteriyor.

Marka bilinirliğini FC Barselonalı ünlü futbolcu Lionel Messi’nin marka elçiliği ve Hollywood yıldızları Henry Cavill ve Scarlett’i Johansson gibi uluslararası yıldızlarla yaptığı işbirlikleri ile geliştiren Huawei, dünya çapında çok geniş hedef kitlelerin dikkatini çekmeyi başardı. Teknoloji alanında tüm yenilik ve AR-GE çalışmalarını ürünlerine başarı ile yansıtan marka, bunların yanı sıra tasarım, sanat ve kültürel unsurlara verdiği önem ile marka mesajını tüm dünyadaki tüketicilerine iletti. Moda dünyasının en önemli yayını Vogue Dergisi ile işbirliği, Saatchi Galeri sergisi bu çalışmaların en güzel örneklerini oluşturuyor.

İnovasyona verdiği önemle sürdürdüğü pazarlama stratejileri Huawei’nin marka etkisini arttırmasını ve marka değerinin yükselmesini sağladı. Özellikle Avrupa pazarında büyük bir sıçrama yaşayan Huawei akıllı telefonları, Kuzeydoğu Avrupa’da % 15 ve Batı Avrupa’da % 10’luk bir pazar payına ulaşmış oldu.

@HandeArpaligil

YORUM YAZ

Yorumunuzu buraya girebilirsiniz.
Lütfen adınızı buraya girin