İnsan odaklı küresel siber güvenlik şirketi Forcepoint, yeni nesil Forcepoint Bütünleşik Güvenlik Platformu’nu duyurdu. Verilerin, uygulamaların ve kurumsal işlemlerin buluta güvenli bir şekilde taşınmasını sağlayan bu platform kurumsal şirketlerin ve devlet kuruluşlarının dijital dönüşüm yolculuğunu hızlandırıyor. Forcepoint yeni bütünleşik güvenlik platformuyla birlikte CISO’ların günümüzde kritik olarak ihtiyaç duyduğu birleşik, bulut tabanlı güvenlik çözümlerini her tür kuruluma uygun bir dağıtım modeliyle sunuyor.

Yeni platformdaki ilk çözüm olan Forcepoint Dinamik Sınır Koruma (Dynamic Edge Protection), kurumların ağ ve güvenlik mimarilerini kusursuz bağlantı olanaklarıyla dönüştürmesini ve dağıtık uygulama ve ağ ortamları ile bulutun tüm avantajlarından yararlanmasını sağlıyor. Bütünleşik güvenlik platformunun entegrasyon özelliklerinden faydalanan Forcepoint yeni teknoloji iş ortağı ekosistemine stratejik yatırımlar yaptığını da duyurdu. Bu iş ortaklıklarıyla müşterilere, bulut, kimlik, ağ ve uç nokta da dahil olmak üzere mevcut güvenlik altyapılarını Forcepoint’in riske uyarlanabilir korumasıyla genişleten entegre çözümler sunulacak.

Bugün yapılan duyuru şirketin, global BT sistemlerinde kritik veriler ve fikri mülkiyetlerle etkileşime geçen kullanıcıların davranışlarını anlama yoluna giderek temel siber güvenlik yaklaşımını değiştirme kararlılığında bir sonraki aşamayı temsil ediyor. Böylece müşteriler, kişilerin dijital faaliyetlerinin kuruma oluşturduğu riske göre uygulanan dinamik bire bir güvenlik kontrollerinden yararlanabiliyor. Bu şekilde güvenlik operasyonları daha etkili ve verimli hale geliyor. Yeni bütünleşik güvenlik platformuyla birlikte CISO’lar şimdi tek noktadan tüm güvenlik sistemi için politika belirleyip uygulayabiliyor ve bunu takip edebiliyor. Böylece yönetim noktası ürünlerindeki açıklar ve fazlalıklar ortadan kalkıyor.

“Mobil cihazlar ve bulut çağına özel olarak geliştirilen davranış temelli siber güvenlik yaklaşımı sayesinde kurumlar, yalnızca altyapıyı korumaya odaklı eski çözümlere kıyasla riskleri daha hızlı tespit edip, daha hızlı müdahalede bulunabiliyor.” diyen Forcepoint CEO’su Matt Moynahan sözlerini şöyle sürdürdü: “Forcepoint’in insan merkezli güvenlik yaklaşımı ile müşterilerimiz çalışanlarını ve kritik verilerini en gelişmiş saldırılara karşı koruyabiliyor, işlerini en verimli ve esnek şekilde halledebiliyor.”

CISO’lar çok geniş bir teknoloji ağı ile uğraşmak zorunda kalıyor. Bu da ağ güvenliği için merkezi bir yönetim sistemine ihtiyaç doğuruyor. IDC Güvenlik Ürünleri Araştırma Direktörü Chris Kissel, “Müşteriler en yeni tehditlere yanıt vermenin yanı sıra tüm ortamlarda yönetilebilen ve basit platform yaklaşımları sunan markalara yönelmeye devam ediyor. Birden fazla bulut ortamında dinamik bir güvenlik çözümü sunan markalar başarıya ulaşıyor.” dedi.

Forcepoint Bütünleşik Güvenlik Platformu şu avantajları sunuyor:

•Şirketin tüm kurumsal güvenlik becerilerine ev sahipliği yaparak kullanıcıların ve kurumların bulunduğu her yerde riske uyarlanabilir koruma ve sorunsuz bulut bağlantı olanağı sunar.

•Bulut altyapısı üzerinden yeni nesil, insan merkezli bir siber güvenlik yaklaşımına sorunsuz geçiş sağlar.

•Her kullanıcının kendi davranışlarına göre dinamik olarak belirlenen politikaların uygulanmasıyla güvenlik uyuşmazlıklarını azaltılır, böylece şirketler daha hızlı inovasyon yapabilir.

•Üçüncü taraf ürünlerle entegrasyon imkânı veren açık API’lar ile Forcepoint’in riske uyarlanabilir koruması tüm altyapıda kullanılabilir, bu sayede güvenlik verimi artar.F

Yeni Bütünleşik Güvenlik Platformu’nu bir dizi yeni bulut tabanlı çözüm sunmak için kullanacağını duyuran Forcepoint, platform üzerindeki ilk çözüm olan Forcepoint Dinamik Sınır Koruma ile buluta geçiş için kurumsal ağların modernizasyonunu destekleyen entegre bir ağ güvenliği çözümü sunacak. Forcepoint’in kurumsal seviyede teknolojilerini kullanan bulut öncelikli ve hibrite hazır hizmetler barındıran çözüm, SD-WAN bağlantısı için bütünleşik özellikler, Web ve Bulut için güvenliğe sahip yeni nesil hizmet şeklinde güvenlik duvarı sunuyor.

Dinamik Sınır Koruma, bütünleşik güvenlik platformu üzerinden çalışanların bulunduğu her yerde, yerinde güncelleme yapma veya yeniden kurulum gerektirmeyen davranış odaklı ve riske uyarlanabilir güvenlik çözümlerini kullanacak.

Perakende sektörü firmalar, finansal kuruluşlar ve kamu sektörü gibi büyük ağ altyapıları Forcepoint Dinamik Sınır Koruma çözümünü kullanarak çok sayıda uç noktayı güvenli ve yönetilebilir bir şekilde bağlayarak maliyetleri ve karmaşıklığı azaltabiliyor. Çözüm, her noktadaki farklı donanım araçlarının yerini bulut üzerinden sunulan davranış odaklı güvenlik hizmetleriyle değiştirebiliyor. R

Forcepoint, müşterilerinin dijital dönüşüm hedeflerine ulaşabilmelerine yardımcı olacak bir insan merkezli teknoloji iş ortağı ekosistemi kurmak için de stratejik yatırımlar yapmaya devam ediyor. Forcepoint’in global teknoloji ve stratejik iş ortaklıkları açık bulut, veri sınıflandırma, kimlik ve erişim yönetimi gibi alanlara uzanıyor. Hizmet olarak kimlik araçları, birlikte çalışma, insan kaynakları, BT hizmetleri yönetimi, iş akışları, vaka müdahalesi ve diğer kritik iş uygulamaları alanlarında da iş ortaklıkları yapılıyor.

Forcepoint, bu iş ortağı ekosistemi ile müşterilerin markalar arası iş birliklerini kolaylaştırarak entegre bir güvenlik sistemi kurabilmesine olanak veriyor. Bu ekosistem Forcepoint Bütünleşik Güvenlik Platformu’nun dijital kimlik davranışlarını anlamaya önemli bir katkı sağlıyor. Ayrıca mevcut güvenlik altyapısına riske uyarlanabilir koruma özelliği ekliyor. İlk yapılan teknoloji iş birlikleri arasında Amazon Web Services, IBM Security, Microsoft, Citrix, Boldon James, Ping Identity, Seclore gibi birçok kuruluş bulunuyor.

@HandeArpaligil

PAYLAŞ
Önceki İçerikTeknolojik Ürün Alımlarında Son Söz Kadınların
Sonraki İçerikSamsung, Galaxy S10 ile Çıtayı Yükseltiyor
Kendisi 1999 yılından itibaren teknoloji sektörünün içinde bulunmaktadır. Değişik kademelerde yöneticilik yapmış ve birçok ünlü teknoloji markasının Türkiye'de yer almasında rol oynamıştır. Ürün yöneticiliği, ithalat, ihracat, direktörlük, koordinatörlük, teknoloji yönetimi, iş geliştirme gibi her noktadaki görevlerde bulunmuştur. Televizyon, radyo ile birlikte Big Partner Group Genel Koordinatörlüğü ve bipago Teknoloji Editörlüğü görevlerini de sürdürmektedir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu buraya girebilirsiniz.
Lütfen adınızı buraya girin